Navštiv nově také naší prodejnu na Praze 2, Londýnská 81 s otevírací dobou Po-Pá 10-18h. Těšíme se na Tebe.

Stromy a život

 Stromy jsou náš život. Není to tvrzení příliš odvážné, nadnesené? Myslím, že není, i když bychom mnoho věcí mohli zvát naším životem, jeho neoddělitelnou součástí. A proč vlastně ne? I my, lidé, jsme součástí celku a je správně, pokud si dokážeme vřele uvědomit, že tomu tak je. Umíme-li se spontánně cítit být dílkem skládačky, jsme blíž vlastní podstatě, pravdě, onomu již zmíněnému celku. 

 Proto jsme rádi v přírodě, cítíme se dobře v lesích a hájích. Všude tam nás objímá energie stromů. Nabízí nám svoji náruč, obdaruje nás láskyplným objetím, sdílí s námi smutek i radost. Strom dokáže být chápající, mlčenlivý strážce našich přání. Jako pevný solitér umí podržet v beznaději, utěšit v lítosti, podpořit v soucitu. Hustý les je svým klidem a tichem přirozenou oázou bezpečí nejen pro obyvatele zvířecí říše, ale i my, lidé, máme šanci využít jeho nabídku, ztišit se a napojit se na vlnu jeho laskavosti, nesobeckého sdílení a pochopení. 

 Kořeny stromů jsou spojnicí s tepem srdce Matky Země, jejich větve touží po spojení s Vesmírem. A tak jsou tu pro nás a symbolicky ukazují, že jedno bez druhého nemůže existovat. Jsou praktickou ukázkou, že ve hmotě je otištěno vše, co pochází z Ducha a jen ve spojení upřímnosti, pravdy, laskavosti a čistoty máme šanci najít kýžený vnitřní klid a mír, soulad a pohodu.

Proč tedy nepodpořit sami sebe ve dnech všedních, tehdy, kdy jsme ponořeni do práce, běžné denní rutiny, nekončících povinností? Kdy ve chvatu a shonu nemáme pomyšlení na procházku v lese a času se nám zoufale nedostává. Proč si nepomoci a nenačerpat trochu přírodní energie i ve městě, v kanceláři, jednoduše tam, kde by se nám to na první kouknutí zdálo zhola nemožné a absurdní.

 Roduslava nabízí lněné oblečení, přírodní kosmetiku, bylinné produkty a šperky. V našich produktech najdete otisk přírodní energie materiálů, ze kterých jsou vyrobeny, stejně tak jako jejich tvůrci vtiskli své nadšení a radost z tvoření do jejich konečné podoby.

 Česká firma „Stromy a život“ sídlící v těsné blízkosti čarovné přírody Českosaského Švýcarska se svými výrobky ze dřeva s úctou a respektem orientuje právě na přírodní zdroje a jejich nezaměnitelnou a nikam se neztrácející energii. S mottem „V našich výrobcích stromy neumírají, ale žijí a působí dál“ umí manželé Křížovi s láskou umělecky zpracovat dřevo na jedinečné předměty denní potřeby.

 Máme nádhernou možnost hýčkat sami sebe, udělat radost sobě či svým blízkým a přenést kousek přírody do obyčejných dní. Do těch dní, které tvoří náš život a jsou korálky na naší cestě. Jaké to je dopřát svým vlasům dotek dřevěného hřebenu? Jak nám bude chutnat z misky, ve které zřetelné letokruhy vypráví svůj památný příběh? Jakou reakcí nás překvapí vlastní ruka, až uchopí originální příbor a co řeknou naše ústa při jemném doteku lžíce či vidličky jemně, pečlivě a elegantně opracované s respektem k daru, který v nich zanechal jeho dárce – strom.

 Konkrétně můžete vyzkoušet poselství dubu, který dokáže podpořit životní energii, odvahu a ukázat směr naší cesty. Buk umí očistit mysl a posílit jasné vnímání, jeho úkolem je uklidnit a osvěžit. A spolu s našimi předky můžete věřit, že hrušeň má uzdravovací schopnosti, jsou-li pod ní vykonány příslušné rituály a pronesena zaříkadla, oplývá magickými schopnostmi ochránit člověka před kouzly, démony a ohněm.

 Pojďme udělat další krok a vnesme přírodu do měst, kanceláří a našich bytů. Dejme jí šanci tam, kam sama nedosáhne, ale my jí můžeme pomoci. Pak pomůže ona nám a o své dary, o vlastní energii, nezaměnitelný potenciál a nekonečné možnosti se s nám nezištně ráda rozdělí. Právě tento společný záměr stojí u zrodu spolupráce Roduslava a Stromy a život. Každý, kdo v sobě objeví touhu po spojení s přírodou, komu je milé mít každičký den na dosah kousek její části, laskat, hladit

a s úctou používat přírodní materiály, má nyní možnost si sám vyzkoušet výše uvedené produkty. Možná budeme příjemně překvapeni, jak prosté a jednoduché to je. Jak málo stačí, abychom mohli denně, v nejrůznějších situacích, okamžicích, vteřinách či minutách být v bezpečí, radosti a jistotě, kterou nám příroda umí nezištně dát.

dekor