Navštiv nově také naší prodejnu na Praze 2, Londýnská 81 s otevírací dobou Po-Pá 10-18h. Těšíme se na Tebe.

Len - správná volba

Proč si vybrat len?

Len je přírodní materiál, který je po zdravotní i energetické stránce pro nás vhodnější než bavlna. Na našem e-shopu Roduslava nabízíme celou škálu lněného oblečení od různých značek. Výrobky od firmy Tapestry jsou již z měkčeného a předepraného lnu. Výrobky ostatních značek budou ještě měkčí po několika vypráních.

Každý kousek lněného oblečení je s každým nošením a vypráním víc a víc příjemnější :-)

svetryR

 

Jak prát a žehlit?

Před prvním nošením doporučujeme vybrané oblečení vyprat (manipulovalo se s látkou při šití, dopravě apod.), obzvlášť pro osoby s citlivější pokožkou. Len stačí prát na 30 stupňů, max. na 40 stupňů. Při vyšších teplotách by se mohl srazit střih. Lněné oblečení se může žehlit na vysoké teploty (košile, halenky. sukně). Lněné pletené svetry a šaty není třeba žehlit.

Nebo nemusíte žehlit vůbec, pokud preferujete přirozený, mírně muchlaný vzhled lnu :-)

 

Jak postupovat při výběru velikosti?

Len se nevytahuje ani nepruží, tak jako bavlna, takže je potřeba vybrat si raději trošku volnější velikost a vhodný střih, abyste mohli volně hýbat rameny, než zvolit těsnou, přiléhavou velikost, která nebude při nošení pohodlná. Velice příjemně se nosí lněné pletené šaty a svetry. Úplet je s malými dírkami, takže propouští vzduch (člověk se nepotí) a zároveň velice příjemně hřeje.

Len má skvělé termoregulační vlastnosti - v zimě hřeje, v létě mírně chladí :-)

dekor