Navštiv nově také naší prodejnu na Praze 2, Londýnská 81 s otevírací dobou Po-Pá 10-18h. Těšíme se na Tebe.

Představujeme Morenu

Slíbili jsme uvést Morenu, první ze série uměleckého ztvárnění slovanských bohyň. Projekt uměleckého fotografa Mariána Sopoligy je nadčasový a atmosferický.

slovanska_bohyne_Morena_Roduslava_saty_2

Slovanská bohyně Morena představuje smrt a proces znovuzrození jak v přírodě, tak i v nás samotných. Jeden cyklus musí dojít ke svému zakončení, aby vzápětí přišlo něco nového a nastal proces obrody a transformace.

V slovanské mytologii je Morena bohyní zimy. Je strážkyní klidu, ticha a odpočinku. Přináší led a sníh a ukládá celou přírodu k zimnímu spánku. Země odpočívá pod hlubokou přikrývkou sněhu a pomalu se připravuje na nový život, který se na jaře opět probudí.

I pro nás má tento věčně se opakující přírodní cyklus hlubší transformační význam. Jsme fyzicky i spirituálně propojeni s matkou Zemí v každém okamžiku svého života nezávisle na tom zdali jsme si toho vědomi, či nikoliv.

Příroda nás vyživuje na energetické úrovni, dává nám potravu, vodu a vše co potřebujeme k přežití. V zimním období se stejně jako ona potřebujeme zklidnit, abychom v retrospektivě přemýšleli o tom, čeho jsme dosáhli v uplynulém roce.

slovanska_bohyne_Morena_Roduslava_saty

Měli bychom s pozitivním nadhledem zhodnotit naše úspěchy a poučit se z našich nezdarů. A pak to všechno pustit a nechat odejít. Dovolit si odpočívat, zabývat se duchovním rozvojem a připravit se na novou vlnu energie přicházející s prvními paprsky jarního slunce.

Foto a text: Marián Sopoliga

Šaty: Roduslava