Navštiv nově také naší prodejnu na Praze 2, Londýnská 81 s otevírací dobou Po-Pá 10-18h. Těšíme se na Tebe.

Slovanské bohyně - Morena

Blíží se čas Vánoc a starý rok nám pomalu dává své sbohem. Vánoční svátky v našich končinách slavíme převážně dle římskokatolických tradic a zvyků.

Avšak mnohé z vánočních tradic pochází z pradávných předkřesťanských obřadů. Vydejme se společně v tento magický čas na malou výpravu do dávné minulosti, kdy naše končiny obýval velký a hrdý slovanský národ.

Vplujme společně do časů, kdy kult slovanských bohyň na duchovní či archetypální úrovni ovlivňoval každodenní život našich předků.

Postupně vám představíme šestici bohyň inspirovaných ročními obdobími a jednotlivými vybranými archetypy. Tento projekt uměleckého ztvárnění části slovanské historie se zrodil u uměleckého fotografa Mariána Sopoligy.

Je nám ctí, že Roduslava se mohla tohoto projektu účastnit svým oblečením. Vznikl projekt, který je nadčasový a atmosferický.

Jako první, představujeme Morenu.

Morena vládne v zimě a ačkoli je vnímána negativně, přináší rovněž důležité poselství. Umožňuje nadhled, přináší řád, ukotvení a uzemnění. Morena je bohyní zimy, strážkyní klidu, ticha, odpočinku a.... ...na její vizuální představení si budete muset chvíli počkat.

Morena k vám zavítá v den zimního slunovratu, v den, kdy se znovu zrodí slunce a svitne nová naděje

Více na

Slovanske bohyne - Morena